Ürünlerimiz
Korozyon Test Kabini
Vibrasyon Test Cihazı
Hidrolik Vibrasyon Test Cihazı
Buhar Kazanları
Tank İmalatı
Finli Boru İmalatı
Otomotiv Test Cihazları
Karo Sac İmalatı
Pompa ve Borulama
Hava Susturucu
Buhar Susturucu
online katalog
 
 
Anasayfa   Kurumsal   Faaliyetler     Haberler   İletişim    
TR EN AR
 
Hava Susturucu
 

İki Tip susturucu imalatımız mevcuttur

  1. Dikdörtgen Susturucu
  2. Yuvarlak Susturucu

Dikdörtgen Susturucu
Model: KIRANKAYA100 :kalınlığı 100 mm olan dikdörtgen susturucu
KIRANKAYA 200 :kalınlığı 200 mm olan dikdörtgen susturucu.

Malzeme : Susturucu kasası 1 mm galvanizli sacdan, donanımları ise 0,5 mm galvanizli sacdan imal edilmektedir. Köşe parçaları ise DKP sacdan imal edildikten sonra galvanizle kaplanır.

Teknik Özellikler: Susturucular, klima ve havalandırma sistemlerinde meydana gelen sesin yutumunu sağlamak için kullanılırlar. Susturucuda kullanılan kulis genişlikleri 100mm, 200 mm olup içindeki dolgu malzemesi 2 adet 50 mm kalınlığında 50 kg/m3 yoğunluğundaki bir yüzü cam tülü kaplı cam yünüdür. Kullanılan cam yünü DIN4102 standardı A2 sınıfına uygun yanmaz özellikte olup, çürüme ve rutubete karşı dayanıklıdır. Cam yününün hava ile temas eden yüzeyinin cam tülü ile kaplı olması 20 m/s'ye kadar olan yüksek hava hızlarında yüzeyden partikül uçmasını engeller. Ayrıca susturucular flanşlı olarak imal edilmekte olup, kullanılan mastikli flanşlar 20 mm, 25 mm, 30 mm, 35 mm'lik olup; 20 ve 25 mm'lik mastikli flanşlarda montaj için M8 civata ve somunlar, 30 ve 35 mm'lik mastikli flanşlarda ise M10 civata ve somunlar kullanılmaktadır.

Montaj Tipi: Susturucular giriş ve çıkışındaki flanşlardan civata ve somunlarla monte edilmektedir.

hava-susturucu_clip_image001.jpg


Yuvarlak Susturucu
Model KIRANKAYA -R : Standart yuvarlak susturucu KIRANKAYA -R&P : Ortasında ilave ses absorbe edici pod bulunan yuvarlak susturucu. Malzeme KIRANKAYA -R modeli susturucunun dış yüzeyi galvanizli sacdan, hava akımına maruz kalan iç yüzeyi perfore sacdan, iki yüzey arasında kullanılan dolgu malzemesi 50 mm kalınlıkta 50 kg/m3 yoğunlukta ve DIN 4102 standardı A2 sınıfına göre yanmaz özellikte bir tarafı cam tülü ile kaplı cam yününden imal edilmektedir. Diğer taraftan KIRANKAYA -R&P modeli susturucuda ilave olarak ortada bulunan podun dış yüzeyi perfore galvanizli sacdan, ve içi ise DIN 4102 standardı A2 sınıfına göre yanmaz özellikte bir tarafı cam tülü ile kaplı cam yününden imal edilmektedir.

Teknik Özellikler: Yuvarlak susturucular klima ve havalandırma sistemlerinde birbirlerine hava kanallarıyla bağlı mahaller arasında hava kanalları vasıtasıyla olan ses iletimini önlemek için kullanılırlar. Bunun yanında, ortasında ilave ses absorbe edici pod bulunan yuvarlak susturucularda podun bir tarafı konik olan yapısından dolayı ilave basınç düşümü sağlanır. Dolayısıyla ortada pod bulunan yuvarlak susturucular yüksek ses düşümü istenen mekanlarda kullanılırlar. Kullanım alanları ise görüşme salonları, ofisler, hastane odaları, müzik odaları, muayenehaneler gibi mekanlardır.

Montaj Tipleri:Podsuz modelde:
* Yuvarlak kanala montaj. 
* Yuvarlak kanal branşmanlarına montaj.
* Podlu modelde:
* Aksiyel fanların giriş ve çıkış ağızlarına montaj.
* Radyal fanların giriş ağızlarına montaj.
* Yuvarlak kanala montaj.

Kaplama Tipleri:
* Elektrostatik toz boya (Standart olarak RAL 9010 ve RAL 9016)
* İsteğe bağlı olarak her RAL kodunda fırın boya sağlanmaktadır.


 
 
Anasayfaİletişim Site Haritası