Ürünlerimiz
Korozyon Test Kabini
Vibrasyon Test Cihazı
Hidrolik Vibrasyon Test Cihazı
Buhar Kazanları
Tank İmalatı
Finli Boru İmalatı
Otomotiv Test Cihazları
Karo Sac İmalatı
Pompa ve Borulama
Hava Susturucu
Buhar Susturucu
online katalog
 
 
Anasayfa   Kurumsal   Faaliyetler     Haberler   İletişim    
TR EN AR
 
Korozyon Test Kabini (Tuz Testi)
 

Kırankaya  Korozyon Ekipmanlarının eşsiz model çeşitliliği, işletme sistemlerini kombine edebilme opsiyonu ile birleşerek klasik standart testlerden, kendi özel operasyon standartlarınıza kadar geniş aralıkta test yapabilmenize olanak sağlar. Masaüstü, Kabin ve Sandık tipi cihazlarımız 300 litreden 2500 litreye kadar değişik test odası hacimleri ile test edilecek örnekleriniz için en uygun seçimi belirlemenize yardımcı olur. Hacimsel çeşitliliğe, test opsiyonu seçeneklerini de ekleyince, çeşit  zenginliği  size en uygun olanıyla, sizin istediğiniz kadar ekonomik ve sizin istediğiniz kadar konforlu testler yapabilmeniz mümkündür.

Modern kalite kontrol ve korozyon araştırmaları, korozyonun malzeme ve ürünlere
etkisini tespit edebilmek için test standartlarına ihtiyaç duyar.

Korozyon testlerinin iki çeşidi mevcuttur:

  • doğal koşullarda gerçek zamanlı testler
  • hızlandırılmış laboratuvar testleri
Korozyon Test Kabini(Tuz testi)

Bir korozyon test odasında yapılan laboratuvar testinin en büyük avantajı, test edilen numunelerdekikorozyon sonuçlarının çabucak elde edilmesidir. Hızlı reaksiyon, testte, sıcaklığın arttırılması ve korozif ortam şartlarının yoğunlaştırılması ile elde edilir.

korozyon testi Masa Tipi Cihazlar
korozyon testi Kabin Tipi Cihazlar
korozyon testi Sandık Tipi Cihazlar

 

Cihazımızın Özellikleri

Model Çeşitliliği

Proses Sistemleri

Dizayn

Kontrol

Masa-tipi, Kabin-tipi ve sandık-tipi cihazlar, farklı oda hacimleri seçenek-leriyle mevcuttur. Boyut olarak ve işletim sistemi olarak çeşitlidir.

Test spesifikasyonlarına bağlı olarak cihazlar "Tuz Püskürtme", "Nem Yoğuşması", "Ventilasyon", "Sıcak Hava", "Rutubet", "Buhar" ya da "Gaz" sistemleriyle bağımsız ya da kombinasyon testleri yapabilecek şekilde donatılmıştır.

Cihazların gövdeleri cam elyaf ile güçlendirilmiş plastikten imal edilmiştir. Bu dayanıklı malzeme korozyondan etkilenmez ve bükülmez. Yüksek mekanik stabilitesi, galvanize çelik iskeleti ile elde edilir.

Cihazlar manuel olarak ya da Programlanabilir Mantıksal Kontrol aygıtları (PLC) ile çalıştırılabilir. Pek çok standart test için parametreler fabrik çıkışında yüklenir. PLC maksimum konforlu bir  işletime olanak verir.


 
 
Anasayfaİletişim Site Haritası